Безконтактні картки

Ідентифікатор майбутнього - безконтактна картка

Однією з найцікавіших розробок, що з'явилися за останній час, є безконтактна картка. Безконтактні картки все частіше застосовуються в житті в якості засобів контролю доступу, захисту від грабежів, автоматизації логістики та ін.

У внутрішньому устрої безконтактних карт міститься мікроскопічний процесор, який не має контактів на поверхні. Ця особлива риса наділяє карту вагомою перевагою - безконтактна картка досить стійка до поверхневих забруднень. Її не потрібно проводити через зчитувач, а можна просто піднести до нього. Зовнішній вигляд цієї картки нагадує звичні пластикові карти.

Для отримання інформації з безконтактної карти використовується спеціальний рідер. Він працює за принципом радіозв'язку - немає ніякої необхідності витягувати карту при розрахунку і притуляти її до пристрою.

Ця особливість наділяє карту високою безпекою і надійністю. Володарі даного виду високотехнологічних карт можуть не боятися за свої дані, що зберігаються всередині цього маленького пристрою - безконтактна картка виробляє шифрування всіх даних і операцій з їх передачі. Забруднення і вологість їй зовсім не страшні. Це пристрій має необмежений термін використання, а особливо «просунуті» моделі облаштовані індикаторами, що реагують на світло. Крім того, на якість передачі інформації не впливають фізичні перешкоди між рідером і картою.

Найбільшого поширення набули безконтактні карти пам'яті стандарту EM-MARINE і MIFARE.

Безконтактна картка EM-MARINE відрізняється від карти MIFARE тим, що працює в частотному діапазоні 100-150 КГц, доступна тільки для зчитування і має радіус дії до 70 см.

Безконтактні картки MIFARE відрізняються також неперевершену швидкість обміну інформацією між модулем карти і зчитувальних пристроїв - менше 10 мс. Унікальна мікросхема має велику захищеною пам'яттю, а вбудована антена може передавати інформацію на відстань до 10 см. Такі якості смарт-карти MIFARE дозволяють швидко, надійно та оперативно проводити оплату або переклад необхідних коштів.

Також слід зазначити що, карти MIFARE володіють високим рівнем захисту від злому і підробок. Картка виготовляється в єдиному екземплярі, заноситься в секретний протокол, а доступ до інформації має ряд зашифрованих кодів. Пам'ять мікросхеми також має декілька рівнів доступу, які можна відкрити за допомогою спеціальних ключів. Самі ключі зберігаються в модулі безпеки мікросхеми, їх знає тільки сам емітент, що забезпечує додатковий захист від проникнення на всіх етапах (від виробника до банківських систем).

І останнє, безконтактні карти MIFARE Standard мають високий рівень функціональності і обсяг пам'яті - 1 Кбайт.


Повернутися до списку